Szymon Kopias | Blog

Czy jesteś zdeterminowany żeby być bogaty?

Zadaj sobie sam to pytanie. Zapewne odpowiesz że tak. Ale prawda jest taka, że większość ludzi wcale nie chce być bogata, ponieważ ma związane z tym głęboko zakorzenione niepokoje.

Przyjęło się mówić o ludziach bogatych w zły sposób, negatywny. Że są to złodzieje, że na pewno dorobili się nieuczciwie swojego majątku… Skąd wiesz? W większości przypadków są to ludzie którzy dorobili się tego co mają swoją ciężką pracą, wytrwałością, dążeniem do celu. Wracając do tematu, jeśli masz właśnie taki – negatywny obraz człowieka bogatego, to podświadomie sam nie chcesz nim zostać. To będzie Twoja ogromna przeszkoda w dążeniach do bycia bogatym. Musisz zdać sobie sprawę, że w każdej grupie społecznej znajdą się źli, nieuczciwi ludzie, ale to nie oznacza od razu że wszyscy tacy są. Większość nie jest. Po prostu media nagłaśniają takie sytuacje ponieważ jest to atrakcyjny dla nich temat. Kolejna sprawa to różnica między „chceniem” a determinacją.

Człowiek zdeterminowany do zostania bogatym zrobi wszystko co trzeba żeby to osiągnąć jeśli tylko jest to legalne, moralne i etyczne.

I właśnie to jest jedyna droga. Samo „chcenie” nic nie da. Ludzie bogaci to ludzie zdeterminowani, ludzie którzy podejmują konkretne działania, a nie siedzą tylko przed komputerem, wciąż o tym czytają, marzą, ale nic w tym kierunku nie robią. Jedno jest pewne, w realnym świecie, żeby mieć realne efekty, musisz podjąć realne działania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *