Szymon Kopias | Blog

Koncentruj się na szansach zamiast na przeszkodach!

Ludzie bogaci wiedzą że aby odnieść sukces należy koncentrować się na szansach. Gdy widzą jakąś szansę, podejmują przemyślane ryzyko.

Co to oznacza? Oznacza to, że zbierają jak najwięcej informacji w danym temacie jak tylko się da, analizują, myślą, ale robią to jak najszybciej. Zdążą zrobić to wszystko, skorzystać z okazji, zbić kolejną fortunę, w czasie gdy człowiek biedny mentalnie wciąż się zastanawia. Usprawiedliwia się tym że musi wszystko dokładnie przemyśleć, ale tak naprawdę jest śmiertelnie przerażony tym że miałby podjąć jakiś wybór i zacząć działać. Jest mu to nie na rękę. Woli czekać aż okazja się skończy i wtedy bez podjęcia żadnej akcji będzie mógł usprawiedliwić się przed sobą i ewentualnie innymi ludźmi: „No tak, analizowałem wszystko dokładnie i nie zdążyłem… Trudno.”. Czy widzisz już w czym rzecz? Musisz skoncentrować się na szansach. Nie możesz wiecznie tylko patrzeć na przeszkody bo zawsze znajdzie się coś co może Cię powstrzymać. Tylko czy to „to coś” Cię powstrzymało? Czy może Ty sam się powstrzymałeś?

Jeśli chcesz zostać milionerem to niezbędne będzie żebyś podejmował przemyślane ryzyko.

Zastanów się czy byłbyś gotów zainwestować w siebie pieniądze, jeśli logika podpowiadałaby Ci, że to się opłaci. A może posłuchałbyś swojego umysłu, który na podstawie dawnego programowania podpowiedziałby Ci: „nie rób tego, po co Ci to bogactwo, będziesz miał same problemy, lepiej żyj sobie jak żyjesz teraz i się nie wychylaj…”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *