Szymon Kopias | Blog

Bądź większy od swoich problemów!

Bogaci ludzie są więksi od swoich problemów. Czy to oznacza że nie mają oni problemów? Nie! Każdy je ma. Dopóki żyjesz na tym świecie, będziesz miał problemy. Lecz nie o to chodzi. Nie chodzi o to żebyś w życiu nie miał żadnych problemów. Tu chodzi o Ciebie!

Chodzi o to żebyś stał się człowiekiem większym od swoich problemów.

Zauważ że ten sam problem dla jednej osoby może być ogromny, nie do przejścia a dla drugiej może to być błahostka. Wszystko zależy od tego jaką Ty jesteś osobą. Wyobraź sobie że za 5 lat patrzysz wstecz, za siebie, na to co zrobiłeś przez te 5 lat. Jak będziesz się czuł jeśli te same problemy co 5 lat temu, również teraz będą dla Ciebie nie do przeskoczenia? Myślę że nie za dobrze. Dlatego mam dla Ciebie radę. Przez kolejne 5 lat

wychodź ze swojej strefy komfortu tak często jak tylko się da, rób rzeczy których się boisz, które powodują że nie czujesz się komfortowo.

To sprawi że za 5 lat nie będziesz miał problemu o którym pisałem. Zauważ że największą satysfakcję masz kładąc się spać po dniu w którym zrobiłeś rzeczy dla Ciebie trudne, nowe, stresujące. Nie po dniu w którym cały dzień leżałeś brzuchem do góry lub wpatrywałeś się bezmyślnie w telewizor. Pamiętam jak w wakacje, mając 16 lat pracowałem na zmywaku w jednej z Gdańskich restauracji. Pewnego dnia nie przyszedł mój zmiennik i po 8 godzinach pracy, szef zapytał mnie czy zostanę na drugą zmianę. Zgodziłem się. Możesz sobie wyobrazić moje zmęczenie po 16 godzinach stania i zmywania garów, ale chodzi mi o to jak czułem się już po tym. Kładłem się spać zadowolony z tego że zarobiłem tego dnia 2 razy więcej pieniędzy. Dodatkowo „zaplusowałem” u szefa. Właśnie takie dni najbardziej zapadają w pamięć, nie takie „przeleżane”, zmarnowane w pewnym sensie. I tego właśnie Ci życzę, żebyś każdego dnia kładł się spać z satysfakcją i świadomością jak wiele zrobiłeś i jak bardzo się rozwinąłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *