Szymon Kopias | Blog

Nie sprzedawaj swojego czasu!

Zastanów się przez moment czy wolałbyś być wynagradzany za czas swojej pracy, czy za jej wyniki? Dla wielu osób wynagradzanie za czas pracy jest wygodniejsze. Niestety często w pracach na etacie zdarza się że pracownicy nie są efektywni. Nie ważne ile zrobią i tak będą mieć zapłacone tyle samo. Nic więc dziwnego że nie mają motywacji żeby pracować dobrze i efektywnie. Musisz jednak wiedzieć, że pomimo iż tym ludziom jest wygodnie, to nie są oni bogaci. A może sam jesteś taką osobą…?

Będąc wynagradzany za czas swojej pracy NIGDY NIE STANIESZ SIĘ BOGATY!

Widzisz gdzie jest tu problem? Czas jest zawsze ograniczony. Każdy człowiek ma 24h dziennie. Po prostu niemożliwe jest przeskoczenie pewnej kwoty sprzedając swój czas. Możemy pracować w kilku miejscach naraz, mieć kilka pensji a i tak nie staniemy się bogaci. Tu trzeba zupełnie innego podejścia do sprawy. Trzeba skupić się na wynagrodzeniu za efekty pracy.
Tak właśnie postępują ludzie bogaci. Chcą być wynagradzani za wyniki. Bo właśnie to jest najlepszy sposób na zarabianie dużych pieniędzy.

Na koniec chciałbym poruszyć bardzo ważną kwestię. Jest to zasada, której trzeba przestrzegać, podążając drogą do bogactwa. Brzmi ona:

Nigdy nie ustalaj górnej granicy swoich dochodów!

Jeżeli ustalisz sobie, że chcesz zarabiać 5 000zł miesięcznie to właśnie do takiej kwoty dojdziesz. Nic ponad to. A przecież Twoim celem jest ogromne bogactwo, wielki dostatek. Dlaczego więc miałbyś się ograniczać…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *